Obrnuti Labouchere sistem
Ovaj sistem je slavan jer ga je navodno koristio Englez Norman Leigh 1966. g. i osvojio puno novaca u casinima u Francuskoj. Svoje podvige je opisao u knjizi „Trinaestorica protiv Banke“.
On je smatrao da je s Labouchere sistemom lako izgubiti novac jer se ulog nakon svakog gubitka povećava. Pa je odlučio okrenuti taj sistem i poboljšati svoje šanse za pobjedu.
Kod Labouchere sistema zapisuje se niz brojeva i onda se visina ulog određuje tako se zbroje prvi i zadnji broj u nizu. U slučaju gubitka, taj gubitak se dopisuje na kraj niza, a u slučaju dobitka se križaju prvi i zadnji broj u nizu, sve dok se ne prekriže svi brojevi, i onda kreće novi niz.
Norman Leigh je okrenuo Labouchere sistem, tako što je dopisivao brojeve na kraj niza nakon svakog dobitka, a ne gubitka. Nakon gubitka je križao brojeve sa kraja niza.
Na ovaj način je on iskorištavao dobitničke nizove.
Norman je s ovim sistemom upoznao još dvanaestoricu ljudi, koje je uvjerio da pođu s njim u južnu Francusku i iskušaju sistem u tamošnjim casinima. Oni su sami plačali svoj put i uložili novac za igru.
Tim od 12 ljudi je bio u stanju pokriti sve vanjske oklade (crveno-crno, par-nepar, 1-18 – 19-36) na dva rulet stola. Dobici od svakog pojedinog uspješnog niza su stavljani na poseban račun, nakon čega je Norman uzimao 10%, a ostalo su podjelili ostali članovi tima.
Ako mislite i vi zaraditi hrpu novaca na ovaj način, dobro pogledajte na koji je to točno način Norman Leigh zaradio svoje novce….. On je uzeo 10% dobitaka, a da sam nije ništa uložio. Za ostale članove tima se ne zna da li su išta zaradili.